صفحه اصلی > اخبار > محتوای
گوشی های بلوتوث درون گوش چه خطراتی دارند؟
May 27, 2017

خطر ابتلا به گوشی های بلوتوث در گوش چیست؟

خطر ابتلا به گوشی های بلوتوث در گوش چیست؟ در حال حاضر به هدست بسیاری از جوانان گوش فرا می ده، و در حال حاضر روند مد هدست اساسا مبتنی بر گوش است، و نمی دانند، مدت زمان پوشیدن هدفون در سیستم شنوایی آنها آسیب می رساند.

همانطور که گوشواره های بلوتوث در گوش نزدیک به غشای تیپ پانک، محدوده انتشار موج موجک کوچک و متمرکز است، تحریک عصب گوش شنوائی نسبت به بزرگنمایی گوش، ایجاد آسیب به گوش و گوش داخلی است، سر و صدای انباشته شده به وزوز گوش، سرگیجه، استرس عاطفی و سایر علائم ایجاد می کند.

آسیب به شنیدن صدا در پزشکی، ناشنوائی سر و صدا، ناشنوایی سر و صدا به طور عمده به آسیب های مزمن صوتی و آسیب های شدید صدا تقسیم می شود. آسیب آکوستیک مزمن، به مدت طولانی در معرض سر و صدا ناشی از پیشرفت آهسته کاهش شنوایی حسگر اشاره می کند؛

یک انفجار نزدیک (مانند یک بمب در جنگ) نامیده می شود: صدمه آکوستیک حاد که ناشی از قرار گرفتن در معرض لحظه ای صوتی ضربه ای شدید است. گوش دادن به آسیب ناشی از هدفون متعلق به سابق است.

شدت آسیب سر و صدا به شنوایی عمدتا با شدت نویز و زمان نوردهی تعیین می شود. شدت و شدت، مدت زمان قرار گرفتن در معرض و جدی تر. بنابراین، به لحاظ نظری، گوش شنوایی آسیب شنوایی عمدتا با حجم گوش دادن به موسیقی و پوشیدن هدفون مربوط به زمان، هیچ ارتباطی با شیوه پوشیدن ندارد.

هدفون گوش با حجم 3 ساعته موسیقی تا 70 دسی بل احتمالا باعث آسیب رسیدن به شنوایی نسبت به یک کاربر معمولی تلفن همراه با 5 ساعت در روز تا 100 دسی بل می شود. و در همان استفاده از همان زمان تحت فرض حجم، تفاوت قابل توجهی نباید وجود داشته باشد. با توجه به مقررات دولت از نظر حفاظت از کار، استاندارد تحمل 8 ساعته سر و صدا کار 85 دسی بل، اما نه بیش از 90 دسی بل.

به عنوان یک دوست گفت، تظاهرات اصلی ناشنوایی سر و صدای وزوز گوش است، به دنبال آن ضایعات شنوایی، و بعدا حتی می تواند باعث ایجاد قشر مغزی، سیستم عصبی اتواییک، نارسایی قلبی، غدد درون ریز و سیستم گوارش شود. اما علائم اختلال شنوایی اگر تشخیص زود هنگام و مداخله به موقع، می تواند به طور کامل بازسازی شود. در همان زمان، گوشواره های بلوتوث در گوش به میزان مشخص، می توانند بخشی از سر و صدای محیطی باشند.

به عبارت دیگر، از لحاظ تئوری، گوشی های بلوتوث In-ear می توانند حجم کمتری را برای شنیدن جزئیات بیشتر صدا استفاده کنند. اما هنوز در مورد آزمایشات بالینی مربوطه ثابت نشده است. هنگام استفاده از کانال گوش تقریبا بدون فشار احساس می کنید. در حالی که گوش معمولی به مدت طولانی می پوشند، کانال شنوایی خارجی احساس درد جی ای را تجربه می کند. علاوه بر این، آب و هوای گرم است، زمان بیشتری از عرق می گذارد، هدفون های بلند مدت ممکن است باعث التهاب کانال شنوایی خارجی شوند.