صفحه اصلی > نمایشگاه > محتوای
تفاوت بین بلوتوث 4.2 و بلوتوث 4.1 چیست؟
Jul 31, 2017

به طور خلاصه، بلوتوث 4.2 سریع تر، امن تر، کم قدرت IP است

بلوتوث 4.2 معرفی چندین ویژگی جدید که سرعت و حریم خصوصی را از بلوتوث 4.1 بهبود می بخشد، اما مزیت اصلی این است که چیپ ها را قادر به استفاده از بلوتوث بر پروتکل اینترنت پروتکل 6 (IPv6) برای دسترسی مستقیم به اینترنت. با این، این امکانات فراتر از طرحهای موجود و بازارهای فعلی گسترش مییابد تا هر نوع دستگاه بلوتوث را که نیاز به سرعت و امنیت در IoT دارد، شامل کند.

چرا BLE 4.2 به جای BLE 4.1 استفاده می شود؟ بلوتوث SIG توصیه می کند که بلوتوث 4.2 را در تمامی طرح های جدید بکار گیرد و نیاز به فرایند صلاحیت مشابه همانند سایر طرح های بلوتوث است. دستگاه هایی که از بلوتوث هوشمند استفاده می کنند، با دستگاه های بلوتوث 4.0 یا 4.1 سازگاری عقب دارند که همچنین ویژگی های کم انرژی را پیاده سازی می کنند. دستگاه های پیاده سازی (BR / EDR) پیکربندی هسته به عقب سازگار با تمام نسخه های متمم بلوتوث هسته ای که از 1.1 شروع می شوند و همچنین بلوتوث BR / EDR را اجرا می کنند.

برخی از تولید کنندگان بلوتوث گوشی از بلوتوث 4.2 استفاده می کنند.

تولید کننده محصولات بیشتری نیز استفاده خواهد کرد.

ویژگی های کلیدی بلوتوث 4.2 با بلوتوث 4.1 در دسترس نیست

قابلیت های IoT:

  • کم قدرت IP (IPv6 / 6LoWPAN)

  • دروازه های اینترنت هوشمند بلوتوث (GATT)

با بلای 4.2 بلوتوث هوشمند سنسورهای هوشمند می توانند داده ها را از طریق اینترنت انتقال دهند.

امنیت:

  • LE Privacy 1.2

  • LE Secure Connections

BLE 4.2 با ویژگی های جدید، قدرتمند و کارآمد بسیار امن، مزایای اضافی را فراهم می کند که تنها صاحبان مورد اعتماد می توانند مکان دستگاه را پیگیری و با اطمینان دستگاه جفت کنند.

سرعت:

  • 250٪ سریعتر

  • 10 برابر ظرفیت بیشتر

در مقایسه با نسخه های قبلی، BLE 4.2 امکان انتقال داده 250٪ سریع تر و قابل اطمینان بیش از حد هوا و ظرفیت بسته بندی 10 برابر را فراهم می کند.

طراحی با BLE 4.2 نیازمند هیچ ویژگی اجباری نیست، اما، مشابه نسخه های قبلی، تولید کنندگان باید تمام موارد خرابکارانه اعمال شده را اجرا کنند تا با مشخصات BLE 4.2 مطابقت داشته باشند.

Bluerin International Limited، که عرضه کننده گوشی از چین است، نسخه بلوتوث 4.2 بلوتوث نسخه بلوتوث حاضر بلد است.

بیشتر بدانید، به www.bluerintech.com مراجعه کنید.